Savon noir

Savon noir jest mydłem roślinnym w 100 % naturalnym. Ma strukturę mazistą i barwę brunatną jaśniejszą bądź ciemnijeszą w zależności jakie składniki dodatkowe dominują (olej arganowy, olej laurowy). Służy do przygotowania skóry do peelingu. Jest bardzo łagodne i skuteczne ponad miarę. Jest produktem całkowicie naturalnym.

sqvon noir

Gumuje wyśmienicie, oczyszcza skórę z martwych komórek, toksyn, zanieczyszczeń choć nie zawiera w sobie żadnych drobinek a jest tylko mazią kremową z oliwek, oleju i soli potasowych. Jest ono otrzymywane począwszy od mieszania oleju z zmiażdzonymi, czarnymi oliwkami wczeżniej macerowanymi w soli potasowej. Savon noir  jest wyrabiane na bazie oliwek, które nie podrażniają skóry a wręcz przeciwnie są uznawane od dawien jako środek uspakajający, łagodzący i odżywiający skórę dzięki bogactwu wit. E.

Savon noir nie pieni się jak inne mydła. Poprzez roztarcie w rękach i aplikacji na skórę powstaje delikatnie, przyjemna emulsja o subtelnym zapachu oliwek. Savon noir nie zawiera w swoim składzie perfum. W sprzedaży spotyka sie te mydła z dodatkami olejków eterycznych dla podniesienia walorów zapachowych takich jak jaśmin, lawęnda, róża czy olejek z kwiatów pomarańczy. Dodatkowe składniki to olej arganowy czy olej laurowy, które dodają jeszcze więcej cech korzystnych dla skóry. Rezultatem jest oszałamiająco gładka skóra, wolna od toksyn, zaniczyszczeń i martwych komórek.

Skład : zmydlona pasta z oliwek, woda, olej z oliwek, sól potasowa.